O nás

Studenti ostravského gymnázia Hladnov na jaře tohoto roku vytvořili projekt s názvem HAKUNA MATATA nebo také EUK – Education under Kilimanjaro. Celý tento projekt je pod záštitou Gymnázia Hladnov. Jedná se o jeden z mála nadnárodních studentských projektů, který má za cíl vzájemnou edukaci. Na české straně je zastoupen gymnáziem Hladnov a na tanzanské školou Mlondwe. Hlavním cílem projektu je propojení rozdílných kultur, společností a pomoc turismu v národním parku Kitulo.

Celý projekt je pod záštitou gymnázia Hladnov a organizací Bez Mámy. V roce 2023 projekt chystá několik akcí na podporu školy Mlondwe a sirotčince v Tanzánii. 

Na tomto a mnohem dalším se podílí studenti druhých ročníků pod vedením Mgr. Markéty Blažkové a Ing.Jiřího Staše, kteří je provádějí a pomáhají s přípravou. Předseda organizace Bez Mámy Michaela Gongolová jim pomáhá na africké straně. První čeští studenti se do Tanzanie chystají vycestovat již v lednu roku 2024.

 

Kromě vzájemného obohacení studentů obou kultur je také čeká společná práce  v parku Kitulo. Kitulo se nachází hned vedle partnerské školy a je základem turismu v této oblasti. Parku chybí turistická brožura obsahující základní informace, jako je popis nejzákladnější flóry, fauny a biotopů. Tanzanie disponuje parkem a studenti mají k dispozici prostředky pro její vytvoření.

Projekt Hakuna Matata, což v překladu znamená “žádný problém”, má na studenty mnoho pozitivních dopadů. Žáci získávají mnoho nových zkušeností jako například: práci v týmu, učení samostatnosti, koordinaci všech akcí, využívání angličtiny pro překlady, vyhledávání informací, psaní blogu a nebo vymyšlení loga. V neposlední řadě projekt pomáhá vytváření přátelských vztahů mezi studenty jednotlivých tříd.

Sledujte nás na sociálních sítích